ŠIMON - fešák v gentlemanském obleku

přijat do útulku: červen 2020

z lokality: Tuchoměřice

narození: duben 2020

kastrovaný      odčervený     očkovaný

testovaný na FIV/FeLV          čipovaný

Šimon pochází z Tuchoměřic, kde v jedné z místních lokalit již delší dobu žijí bezprizorní kočičky, které se mezi sebou volně množí. V této věci nás oslovila moc hodná paní, která zde kočičky přikrmuje, jelikož už mají čerstvě narozená koťátka a potřebují alespoň něco málo dobrého k jídlu, aby mohly krmit své potomky. V současné době je zde přibližně osm koťátek od dvou maminek - velkých plašanek - a žije zde ještě jedna plašanka, pravděpodobně babička těchto koťátek. V lokalitě probíhá dlouhodobější odchyt, plaché maminky potřebujeme ulovit i s koťátky a nechat je v klidu v útulku vyrůst a především vymazlit, aby nechytila móresy od svých plachých maminek. Maminky a babička se vrátí do původní lokality, kde je paní bude i nadále krmit, koťátka zůstanou v útulku a až se osamostatní, půjdou do adopce.

 

Šimon na nás sice trochu protestně syčí, ale když ho začneme hladit, přivírá očička a líbí se mu to, chce to tedy hlavně čas. Kocourek má v tuto chvíli za sebou vstupní veterinární prohlídku u našeho útulkového veterináře, poslechově i pohmatově je zdráv, testy na FIV/FeLV vyšly negativně. Šimon už je samostatný, je o kousek větší než ostatní koťátka z lokality, takže je otázka, zdali vůbec patří do tuchoměřické rodinky, nebo se jedná o toulavé opuštěné koťátko, které jen hledalo něco k snědku. Čeká ho kolečko odčervení a očkování a poté vypuštění do adopčního pokoje za ostatními kotěcími kamarády.

Kocourek bude k adopci přibližně na začátku srpna. Je možné ho v útulku navštívit a případně si ho do budoucna zarezervovat.

Tento kocourek je již rezervovaný.

1/38

Noví páníčci našich útuláčků

CO SE

PRÁVĚ DĚJE

V ÚTULKU?

Kočičí útulek Felis silvestris

Lipová 571, 253 01 Hostivice

okres Praha-západ

Nicole Wowesná Trhlínová

tel.: 725 591 346

e-mail: utulek@felsilvestris.com

  • Facebook
  • YouTube