top of page

CHCI SE STÁT DOBROVOLNÍKEM

Provoz kočičího útulku a záchrana opuštěných a toulavých kočiček vyžaduje kromě jiného mnoho času i fyzických sil. Sdružujeme proto všechny zájemce o pomoc kočičkám v našem útulku. 

Pomoc formou dobrovolnictví zahrnuje širokou škálu, protože útulek nejsou jen kočičky samotné, ale také jejich inzerce na webu a sociálních sítích, správa evidence v papírové i elektronické formě, účetnictví, podpora existence útulku, pod kterou spadá výroba věcí do charitativního krámku, pořádání online aukcí, fyzická účast s krámečkem na různých výstavách koček apod. 

S čím vším nám můžete pomoci:

starost a péče o kočičky samotné - každý den je potřeba uklidit útulkové místnosti, zamést, vynést záchůdky, doplnit čerstvou vodu, připravit krmení, vyprat a složit deky, pelíšky, polštáře a podklady z karantén, umýt mističky, pročesat dlouhosrsté kočičky a samozřejmě všechny chlupáče dostatečně pomazlit; zájemce o tento typ dobrovolnictví musí být dle provozního řádu starší 18 let

propagace útulku - každý den připravujeme příspěvky o našich kočičkách na naše facebookové stránky a také webové stránky. To znamená pořídit hezké fotografie kočiček nebo s nimi natočit hezké video, zpracovat ho a zveřejnit nejen na našich domovských stránkách, ale v různých kočičích skupinách a dalších komunikačních kanálech, aby se o našich útulkových svěřencích dozvědělo co nejvíce lidí a tím i potenciálních zájemců o adopci.

charitativní krámek - tady se hodí každá šikovná tvořivá ruka, která by chtěla svými výtvory podpořit činnosti útulku. Máme k dispozici spoustu materiálu, ale nemáme čas a zručné ruce, které by vyrobily různé věcičky do nabídky charitativního krámečku. Výtěžek z prodeje pak můžeme použít na úhradu veterinárních nákladů, provozu útulku nebo nákupu krmiva. Potřebujeme vyrobit například pelíšky či jiný textil pro kočičky, pytlíčky se šantou kočičí, trička či tašky s kočičími motivy, hrnečky a další keramické produkty, korálkové či kovové šperky, dřevěné výrobky, pryskyřicové sošky, přívěšky, orgonity, svíčky a spoustu dalšího co vás jen napadne.

pomoc s prodejem a aukcemi - provoz útulku a starost o kočičky stojí nemalé finance, to je asi každému z nás jasné. Potřebujeme kupovat granulky, konzervičky, kapsičky, doplňky stravy, stelivo, misky, pelíšky, dezinfekční a hygienické potřeby, podkladové plenky, apod. a velkou část nákladů tvoří i platby za veterinární ošetření a pořizování léků, které mnohdy stojí i tisíce korun. Většinu nákladů platíme ze svých osobních peněz, které si vyděláme prací jako každý jiný člověk, jen si nekupujeme vybavení do interiéru, kosmetiku nebo oblečení, ale penízky jdou na naše chlupaté svěřence. I přesto potřebujeme získávat finance i jiným způsobem, protože část, kterou věnujeme z výplaty, jednoduše zdaleka nestačí. Nesedíme ale s rukama v klíně a nečekáme, že nám peníze samy spadnou z nebe. Naopak se aktivně snažíme je získat formou provozu charitativního krámečku a také online aukcí, z prodeje všech věcí pak hradíme především veterinární zákroky a vyšetření. Aukce může každý dobrovolník organizovat z domova, prodej na charitativním krámečku se podmíněn fyzickou přítomností a také trochu prodejními dovednostmi. :-)

Náš kočičí útulek je charitativní nevýdělečnou organizací, která financuje svůj provoz z našich osobních financí a z laskavých darů našich příznivců a veřejnosti. Jediné, co vám tak za vaši práci pro kočičky můžeme poskytnout je dobrý pocit z nezištné pomoci zvířátkům, který za svůj osud nemohou. Není v našich možnostech dobrovolníkům dávat finanční kompenzaci, ale vděčnost a láska kočičích útuláčků je přeci taky hezká odměna, co myslíte?

Pokud byste nám chtěli jakoukoli z výše uvedených činností pomáhat nebo napadá-li vás jakákoli další (uspořádání sbírky ve škole, účast s charitativním krámečkem na nějaké z vašich akcí, apod.), kontaktujte nás telefonicky, e-mailem, přes fb messenger nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře zde.

7_b_hp_rancho_cucamonga.jpg
KittenNurseryUncroppedIMG_0608-14bnanh.j
Youth-Volunteer1.jpg
Girl-feeding-cat-at-shelter-300x450(3).j
iStock_000037119144_Medium.jpg
bottom of page