SALIMKA – zrzavá kráska s velkou osobností

přijata do útulku: srpen 2018

z lokality: Kladno

narození: říjen 2015 (?)

kastrovaná      odčervená     očkovaná

testovaná na FIV/FeLV          čipovaná

Salimka byla původně přijata v rámci kastračního programu, po léčbě a rekonvalescenci se měla vrátit zpět do původní lokality, kde o ni pečovaly milé krmičky. Příjem Salimky do útulku byl uspíšen pro podezření na zánět dělohy. Salimka neměla při vstupní prohlídce v pořádku krevní zkoušku ani bříško v rámci sonografie. Krevní zkouška vykazovala anémii a bříško menší nález, který by neměl souviset se zánětem dělohy. Protože měla kočičí princeznička kožíšek plný blech, může s tímto nálezem souviset i anémie. Kočička musela v původní lokalitě zřejmě utrpět úraz, má totiž nepoměrně ke svému tělu kratší ocásek. 

Při sonografii se nám bříško sice nezdálo v pořádku, avšak na zánět dělohy vizualizace nevypadala. Krevní zkouška nám ukázala zvýšené ledvinové hodnoty a anémii, tělíčko měla kočička slabé a po dvou dnech se opět objevil výtok. Další sonografie potvrdila již náplň v děloze. Kočičku tedy čekala operace, ale pro špatné krevní hodnoty ji bylo nutné nejprve rozkapat infuzemi, vyčkat až zabere léčba a upraví se krevní zkouška. 

V tuto chvíli je Salimka kočička s trvale chronicky nemocnými ledvinami. Opakované krevní zkoušky ukazují, že se nejedná o selhávání ledvin, hodnoty se drží na relativně únosné úrovni. Salimku krmíme speciální ledvinovou dietou s přídavkem doplňků, které podporují detoxikaci ledvin a pro toto onemocnění se jedná o neumístitelnou kočičku, jelikož nikdy netušíme, kdy se situace zhorší a kdy bude třeba okamžitý veterinární zásah.

Salimka teda zůstane natrvalo v hostivickém útulku a budeme vděčni každému zájemci, který si ji adoptuje virtuálně a pomůže nám tak s její doživotní péčí.

 

1/38

Noví páníčci našich útuláčků

CO SE

PRÁVĚ DĚJE

V ÚTULKU?

Kočičí útulek Felis silvestris

Lipová 571, 253 01 Hostivice

okres Praha-západ

Nicole Wowesná Trhlínová

tel.: 725 591 346

e-mail: utulek@felsilvestris.com

  • Facebook
  • YouTube