RASTAMÁNEK – starší kocourek, který má rád svůj klid

přijat do útulku: únor 2020

z lokality: Hostivice

narození: březen 2007 (?)

kastrovaný      odčervený     očkovaný

testovaný na FIV/FeLV          čipovaný

Kočičí dědeček Rastamánek původně pochází z Prahy, kde žil dlouhou dobu se svým páníčkem, ten ho ale dal na hlídání své kamarádce bydlící v Hostivici a už o něj neprojevil zájem. V domácnosti se paní stará o kočičku po autonehodě, která je inkontinentní a péče o ni zabere paní spoustu času, proto kontaktovala náš útulek s prosbou o pomoc. Pro kocourka to bylo, zvláště v tomto věku, mnoho změn, a v domácnosti trpěl úzkostí, byl vystrašený a nebyl příliš kontaktní, kocourka jsme proto převzali do útulkové péče. Původní majitel se o kocourka nestaral příliš dobře, jeho srst byla jeden velký zacuchaný dred a díky tomu se u něj na kůži rozvinula dermatitida. Rastamánka jsme museli dost zásadně ostříhat a kůži ošetřit. Vyčistili jsme mu ouška, zoubky má kocourek špatné, chybí mu vitamíny a je potřeba mu podpořit imunitu. Na karanténě začal být kontaktní a dokonce se dožaduje papání a několikrát nám při hlazení i zavrněl, takže doufáme, že jeho úzkost a nedůvěru brzy společně překonáme.

Při vstupním veterinárním ošetření jsme vzhledem k věku odebrali krevní vzorek a provedli základní hematologické i biochemické vyšetření a k naší veliké radosti se neukázalo nic, co bychom museli akutně řešit. Při poslechu jsme však objevili šelest na levé straně srdíčka, proto byla přivolána kardioložka, která nález potvrdila. Se šelestem na srdíčku souvisí i možné onemocnění štítné žlázy. Čeká nás proto ještě podrobné vyšetření na kardiologii a změření hladiny volného tyroxinu FT4. Kocourek má navíc ve velmi špatném stavu zoubky, některé se kývou, jiné jsou zasaženy kazem a potřeboval by tak zásah v dutině ústní pod narkózou. K tomu ale právě potřebujeme vědět, zdali srdíčko i štítná žláza správně funguje, jinak by operaci podstoupit nemohl.

Vzhledem k věku a možným zdravotním obtížím a s tím související možné doživotní braní léků Rastamánka nebudeme nabízet do adopce, naším cílem spíše bude jeho začlenění do vhodné skupiny a jeho spokojené dožití v útulku. V rámci virtuální adopce kocourkovi budete přispívat především na kvalitní papání pro kočičí seniory a veterinární vyšetření.

1/38

Noví páníčci našich útuláčků

CO SE

PRÁVĚ DĚJE

V ÚTULKU?

Kočičí útulek Felis silvestris

Lipová 571, 253 01 Hostivice

okres Praha-západ

Nicole Roušalová

tel.: 725 591 346

e-mail: utulek@felsilvestris.com

  • Facebook
  • YouTube