top of page

GRÉTA

přijata do útulku: únor 2023

z lokality: Praha 5

narození: září 2020

kastrovaná      odčervená     očkovaná

testovaná na FIV/FeLV          čipovaná

Gréta je mourovatá dlouhosrstá kočičí dáma, která se kdysi přitoulala do jednoho technického areálu v Praze 5. Pro kočičku zde nebylo příliš bezpečno, všiml si jí však záhy hodný nálezce a začal jí krmit a v rámci možností i hlídat a pečovat o ni. Usadila se zde a povila několik vrhů koťátek. Areál se posléze stal vyloženě nebezpečným a nálezce kontaktoval náš útulek s prosbou o pomoc. Odchyt komplikoval fakt, že Gréta i koťátka byla plachá a spousta pokusů trvajících několik týdnů byla neúspěšná. Nakonec k nám postupně její čtyři odrostlá koťata doputovala, maminka Gréta vzdorovala ještě dalších sedm měsíců. Díky péči hodného nálezce přečkala kočička venkovní mrazy bez úhony a ve chvíli příjmu byla ona i koťata ve velmi dobrém výživovém stavu. 
 

Grétinka je kompletně odčervená, kastrovaná a čipovaná a také pozitivně testovaná na FIV.
V tuto chvíli je jinak klinicky zdravá a zatím dlouhodoběji nejeví průvodní příznaky tohoto onemocnění. V rámci vstupní veterinární prohlídky jsme provedli jak hematologický, tak i biochemický krevní obraz a žádný z ukazatelů typických pro toto onemocnění jako je například anémie není mimo běžné hodnoty. 

 

Kočička může odejít do nového domova tak, jako jakýkoliv jiný útuláček k adopci. FIV pozitivita znamená, že musí být v novém domově jako jedináček, bez dalších kočiček, případně s kočičkou se stejnou diagnózou, jakákoliv jiná zvířátka nevadí. Může prožít spoustu spokojených let, kdy bude virus v latentním stadiu a kočička bezpříznaková, noví adoptivní rodiče si však musí být vědomi všech případných rizik spojených s adopcí takového zvířátka. Gréta v tuto chvíli čeká stále v karanténním boxu jelikož nemáme k dispozici vhodnou izolaci pro taková zvířátka. Doufáme proto, že brzy dostane šanci na nový domov a nabyde opět větší svobody. I přes to, že je bojácná a opatrná, patří ke kočičkám, které se při trpělivosti a dostatku času svých páníčků rychle socializují. 

 

V případě, že byste Grétince chtěli dát šanci na lepší život, ozvěte se nám stejně tak, jako v případě potřeby podrobnějších informací o jejím onemocnění a životě s ním v nové rodině.

bottom of page