ENTENTÝNA – klidná drobná kráska s bílými ponožkami

přijata do útulku: březen 2019

z lokality: Hostivice

narození:  2017 (?)

kastrovaná      odčervená     očkovaná

testovaná na FIV/FeLV          čipovaná

Ententýnka přišla do útulku přímo z jedné z hostivických lokalit spolu se svými dvěma povedenými synáčky Chvostíkem a Bublifukem. Všichni byli černobílí a brášky jsme od sebe téměř nemohli rozeznat, takže nebylo pochyb, že se jedná o rodinku. Ententýnka neměla při příjmu žádné viditelné zranění, řešili jsme především silné zasvrabení oušek a vnitřní parazity.

 

Když nám bylo nahlášeno, že spolu s maminkou jedou do depozita i její dvě koťátka, mysleli jsme si, že přicestují dvě malé chlupaté kuličky, ovšem z nich se po příjezdu vyklubali tři a půl kiloví kluci jako buci s dlouhosrstým kožíškem. I oni naštěstí neměli žádné viditelné zranění, jako u jejich maminky jsme řešili svrab v ouškách a vnitřní parazity, ale s čím jsme se potýkali nejvíce bylo totální zavšivení kožíšku. Oba kluci měli v srsti stovky všenek a jejich vajíček, na kůži spoustu rozdrbaných boláčků a na bříšku a ocásku slepené a zamotané dredy. Začali jsme s postupným odčervováním a každodenním vyčesáváním srsti. 

 

Původně jsme celou rodinku přijímali v rámci kastračního programu. To znamená, že po vyléčení, kastraci a rekonvalescenci se takové kočičky navrátí do své původní lokality, na kterou jsou zvyklé, většinou proto, že v útulku by se nikdy nesocializovaly. Zásadní podmínkou však je, aby v původní lokalitě bylo o ně postaráno, tedy aby dostávaly pravidelné krmení, měly kde spát a aby jim v případě zdravotních obtíží někdo zodpovědný v lokalitě pomohl. 

 

V tomto případě jsme ale tuto možnost záhy vyloučili, protože za prvé v původní lokalitě nebyly kočičky chtěné a hrozila jim fyzická likvidace, za druhé pak vzhledem k dlouhé srsti Chvostíka a Bublifuka, jelikož takto dlouhosrsté kočičky zpět vypustit nemůžeme. Nutno podotknout, že Chvostík a Bublifuk byli toho času asi nejmazlivější obyvatelé hostivické karantény za dlouhou dobu, pořádně jsme jim s útulkovým strejdou ani nemohli uklidit karanténní boxy, protože nám doslova viseli na rukou. Oba bráškové již našli milující domovy.

Ententýnka se zabydlela v adopčním pokoji útulku. Kočička je droboučká, klidnější povahy, ačkoliv se zpočátku projevovala její nedůvěřivost, po čase se z ní stal veliký mazlík. Její lásku lze ještě umocnit plnou mističkou dobrého papání. Ententýnka má za sebou komplikovanější kastrační zákrok, rekonvalescence byla náročná a o kočičku jsme měli obavy, kolísala jí teplota a byla apatická, ale nyní už je vše v pořádku a holčička netrpělivě vyhlíží nové páníčky.

1/38

Noví páníčci našich útuláčků

CO SE

PRÁVĚ DĚJE

V ÚTULKU?

Kočičí útulek Felis silvestris

Lipová 571, 253 01 Hostivice

okres Praha-západ

Nicole Roušalová

tel.: 725 591 346

e-mail: utulek@felsilvestris.com

  • Facebook
  • YouTube