APOLENKA – starostlivá a trochu náladová

přijata do útulku: duben 2020

z lokality: Hostivice - Břve

narození: březen 2018 (?)

kastrovaná      odčervená     očkovaná

testovaná na FIV/FeLV          čipovaná

Další z kočiček, které jsme přijali do péče je mladá maminka Apolenka. Jedná se o kočičku odchycenou v lokalitě Hostivice-Břve, žila zde už nějakou dobu a byla krmená hodnou paní a sousedkou, která jí s krmením pomáhala. Apolenka je mladá, asi rok půl až dva stará mourovatá kočička, je přítulná a spolupracuje s námi, je napadená vnějšími parazity, hlavně klíšťaty a má virotická očíčka, v nichž jí bují pravděpodobně zánět. V den, kdy jsme Apolenku přijali, nám okamžitě bylo jasné, že kočička je ve vysokém stupni březosti a v tuto chvíli už nic moc nesvedeme a musíme počkat, až se malí drobečkové narodí. 

Kočička měla náročnější porod, byli jsme u ní a byli jsme připraveni jí nebo koťátkům pomoci, přeci jen bylo na bříšku vidět, že to pro Apolenku nebude úplně jednoduché. Kočička rodila celou noc a velmi jí to vysílilo, dostávala proto vysokoenergetickou stravu, aby opět nabrala síly. Koťátek se narodilo celkem šest, ale bohužel dvě koťátka po porodu zemřela pro vrozenou vadu dýchacího systému. Žel, do kotěcího nebíčka se k naší nesmírné lítosti postupně odebrala i tři další koťátka a mamince nakonec zbylo jedno jediné, to nejsilnější, které si vybojovalo svůj kotěcí život na tomto světě. Je to nádherná tříbarevná holčička, která dostala jméno Robinsonka.

 

Apolenka na sebe v průběhu času vzala i roli adoptivní maminky, koťátko Hektorka, které jako jediné zůstalo naživu po odvrhnutí maminky v jedné z hostivických lokalit, k sobě přijala a stará se o něj včetně krmení. Apolenka je v současné době plně připravena odejít do nového domova, kde by ráda byla milovaným jedináčkem, protože moc nemá v lásce ostatní kočičky.

1/38

Noví páníčci našich útuláčků

CO SE

PRÁVĚ DĚJE

V ÚTULKU?

Kočičí útulek Felis silvestris

Lipová 571, 253 01 Hostivice

okres Praha-západ

Nicole Wowesná Trhlínová

tel.: 725 591 346

e-mail: utulek@felsilvestris.com

  • Facebook
  • YouTube